1. Anasayfa
 2. İş Başvurusu

Finlandiya İş Başvurusu 2023-12Bin TL Maaş

Finlandiya İş Başvurusu 2023-12Bin TL Maaş
finlandiya-iş-başvurusu-ve-iş-ilanları

Finlandiya iş başvurusu 2023, Finlandiya personel işçi alımı ve maaş bilgisi hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Ekonomik şartlar nedeniyle bir çok vatandaşımız yurtdışında yaşama veya yalnızca çalışma amacı ile yabancı ülkelere gitmek istemektedir. Bizde bu yazımızda bir kuzey Avrupa ülkesi olan Finlandiya iş başvurusu hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Yurtdışında çalışma imkanı arayışına giren bir çok vatandaşımız ilk olarak Almanya ve Fransa gibi popüler ve bir çok kişinin iş için gittiği bu iki Avrupa ülkesini tercih etmektedir. Ancak biz bu yazımızda adını sık duymadığınız hatta duyana kadar muhtemelen aklınıza bile gelmemiş olan Finlandiya ülkesinden bahsedeceğiz.

Finlandiya’da refah seviyesinin yüksek olması ve devlet desteklerinin fazla olması nedeniyle iş bulmak veya iş kurmak amacıyla giden bir çok vatandaşımız vardır. Bizde bu yazımızda Finlandiya’da çalışmak isteyenler için Finlandiya’da nasıl iş bulunur, Finlandiya’da nasıl çalışabilirim, Finlandiya’da ne iş yapılır gibi sorularınıza yanıt vereceğiz.

Finlandiya İş Başvurusu

Finlandiya iş başvurusu yapmak için öncelikle mevcut iş ilanlarını takip etmeniz ve size uygun olduğunu düşündüğünüz iş ve pozisyonlar için başvuruda bulunmalısınız. Finlandiya iş ilanları genellikle ülkemiz adına orada iş yapan firma ve şirketler tarafından yayınlanmaktadır. Özel şirketlerin haricinde ülkemiz adına oraya bulunan kurum ve kuruluşlara da iş başvurusu yapabilirsiniz. Ülkemiz adına Finlandiya’da bulunan ve iletişim kurabileceğiniz kurum ve kuruşlar hakkında deha fazla bilgi almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Finlandiya işçi alımı ve iş ilanları için öncelikle işçi bulma kurumumuz ardından ise kariyer siteleri üzerinden ilanlar yayınlanmaktadır. Bizde iş ilanları yayınlandıkça yazımızı güncelleyeceğiz ve gerektiğinde yazı yazılar ile sizleri de bilgilendireceğiz.

Finlandiya’da çalışma hakkında bilgiler

Finlandiya İşçi Maaşları

Finlandiya işçi maaşları ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımız tarafından oldukça merak edilmektedir. Yurtdışında çalışmak veya iş kurmak isteyenlerin öncelikli amaçları daha fazla para kazanarak daha yüksek yaşam standartlarına sahip bir hayat sürmektedir. Yeme, içme ve giyim gibi temel ihtiyaçlar oldukça uygundur. Finlandiya para birimi Euro’dur maaşlar öğrenim durumuna göre ve vasıflara göre değişmektedir. Yüksek öğrenim görmüş vasıflı bir personelin maaşı ortalama olarak 3.000 Euro’dan başlamaktadır.

Finlandiya işçi maaşları vasıflı ve vasıfsız işçiler için farklılık göstermektedir. Asgari ücretin 1200 Euro olduğunu hesaba katarak minimum maaşın 12.000 TL olduğunu söyleyebiliriz. Öğrenim durumunuza göre bu rakam 40.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Finlandiya Yaşam Şartları

Finlandiya Avrupa Birliğinin ilk ülkelerinden biridir. Finlandiya yaşam şartları ve standartları oldukça yüksektir. Ülkenin adı sıkça duyulmasa da oldukça gelişmiş ve hızla gelişmeye devam etmektedir. Finlandiya okuma yazma oranı en yüksek olan ülkelerin arasındadır. Yaşam standartlarının yüksek olmasının sebebi yeme, içme, giyim ve barınma gibi temel ihtiyaçlar oldukça ucuzdur. Asgari ücret ile çalışanlar bile maddi sıkıntı yaşamamaktadır. Bu yüzden Finlandiya’da çalışmak oldukça mantıklı mantıklıdır.

Finlandiya İş Başvuru Formu

Finlandiya iş başvuru formu doldurmak öncelikle iş ilanlarının bulunduğu web sitelerini takip etmeniz gerekmektedir. Finlandiya iş ilanlarına ve iş başvuru formuna erişebilmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/finlandiya
 • http://www.jobsinhelsinki.com/
 • https://www.glassdoor.com/Job/finland-jobs-SRCH_IL.0,7_IN79.htm

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Finlandiya’da da çalışmak istiyorum yardımcı olabilme şansınız varmı acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir