1. Anasayfa
 2. İş Fikirleri

Evde Para Kazanma Yolları – 15 İş Fikri

Evde Para Kazanma Yolları – 15 İş Fikri
evde-para-kazanma-yolları-15-yeni-iş-fikri

Evde para kazanmak özellikle evden çıkmadığımız şu dönemlerde gerçekten çok önemlidir. Evde para kazanma yolları oldukça fazladır. Sizde evde durduğunuz süre zarfında para kazanabilirsiniz. Sizler için araştırdığımız evde para kazandıran 15 iş fikrini madde madde açıklayacağız. Yazımızı okuyarak evde para kazanma fikirleri, evde para kazanma yöntemler ve evde yapılabilecek ek işler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1. Elişi Ürünleri Yapıp Satarak Para Kazanmak

El emeği göz nuru ürünler her zaman görür. Yeteneğinize ve becerinize göre evinizde el işi ürünler yaparak satışa sunabilirsiniz. Yapacağınız el işi yün yelek, lif patik gibi ürünleri internet üzerinden veya çevrenizdeki eşinize dostunuza satarak para kazanabilirsiniz. Bunun yanında süs eşyaları, gelinlik aksesuarları, kolye, boncuk gibi el işi ürünler yapıp satarak maddi gelir elde edebilirsiniz.

2. Makale Yazarak Para Kazanmak

Evde para kazanma yollarından biride makaledir. Makale yazıp kelime başına gelir elde edebilirsiniz. Eğer kelime haznenize güveniyorsanız ve akıcı cümleler kurma yeteneğiniz varsa bu iş tamda size göredir. Makale yazarak para kazanmak oldukça kolaydır, hiç gideriniz olmadan kazanç sağlayabileceğiniz ender iş kollarından biridir. Makaleler genellikle 100 kelime = 1.5 TL olarak ücretlendirilmektedir. Bu fiyat sizin kaleminize göre yükselebilir, kaliteli içerik üretebilirseniz 100 kelimesini 5 TL’ye bile satabilirsiniz.

3 Drop Shipping Yaparak Para Kazanmak

Drop Shipping en güzel satış sistemlerinden biridir. Drop Shipping yaparak ürün stoklamadan satış yapabilirsiniz. İlk önce bir ürün bulup bunun pazarlamasını yağıp müşteriden sipariş ve ücreti aldıktan sonra ürün tedarikçisine bunu bildirerek ürünün gönderimini sağlarsınız. Alıcıdan aldığınız ücret ile ürünü gönderen firmanın ücreti arasında ki fark sizin olur. Yani aracılık ederek satış yapmış olursunuz bu satıştan komisyonunuzu alırsınız.

4. Youtube İle Para Kazanmak

Özellikle son yıllarda Youtube’un popülaritesi çok artmıştır. Artık herkes Youtube’dan video izliyor hatta TV dizilerini bile Youtube üzerinden takip etmektedir. Sizde yeteneğinize göre eğlendirici veya araştırmacı videolar hazırlayarak izleyici kitlesi oluşturmalısınız. Birkaç bin aboneniz olduğunda reklamlar ile gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Youtube video çekerek para kazanmak son zamanların en popüler işidir. Kaliteli video içerikleri bularak yine kaliteli bir kamera ve mikrofon yardımıyla güzel videolar çekebilir ve kitlenizi oluşturduktan sonra gayet iyi gelirler elde edebilirsiniz. Şuanda Youtube için video çeken fenomenler aylık yüzbinlerce lira kazanmaktadır. Eğer yapabileceğinize inanıyorsanız bir an önce Youtube’dan para kazanmaya başlamalısınız.

5. Çocuk bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak son dönemlerin popüler işlerinden biridir. Artık babalar ile birlikte annelerin çalıştığını göz önüne alırsak evdeki çocuk ile ilgilenecek çocuğa bakacak bakıcılar aranmaktadır. Kendi evinizde çocuk bakarak para kazanabilirsiniz. Bu işi resmi bir şekilde kurallarına uygun yapmanız için bağlı olduğunuz belediye ile iletişime geçerek gerekli ev düzenlemesi ve gerekli belgeleri temin ettikten sonra çocuk bakarak maddi gelir elde edebilirsiniz.

6. Ütü Yaparak Para Kazanmak

Ev hanımları bu sektör tamda sizler için, ütü yaparak para kazanabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için güzel bir ütü, ütü masası ve ütü kolasına ihtiyaç duyacaksınız gerisi sizin el emeğiniz. Ütü yaptığınızı çevrenizdeki herkese duyurun yakınınızdaki dükkanlara ve duvarlara yazı asarak müşteri toplayabilirsiniz. Ayrıca lokasyon belirleyerek facebook ve instagram gibi sosyal mecralarda reklam yaparak müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz.

7. Online Anketler İle Para Kazanmak

Online anket doldurarak para kazanmak son zamanların en basit ve maddi gelir sağlayan işlerinden biridir. Firmalar artık müşterilerin taleplerini ve isteklerini online anket yaptırarak öğrenmektedir. Sizde cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan online anket sitelerine üye olarak anketleri dolduruyorsunuz ve doldurduğunuz anket başına firmalar size ödeme yapmaktadır. Bu işlemden kazanacağınız ücretler az olacaktır ama ne kadar çok sitede anket doldurursanız geliriniz o kadar artacaktır.

8. Site Kurup Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak yazma yeteneği olan ve kelime haznesine güvenenler için oldukça kolaydır. İlgi duydugunuz bir alan hakkında veya yemek tarifleri, sağlık, gezi, film veya giyim moda gibi bir çok sektör hakkında yazılar yazarak internet sitenizde yayınlayarak maddi gelir elde edebilirsiniz. Bu işten para kazanabilmeniz için yazılarınızın akıcı olması ve kullanıcı kitlenize hitap etmesi gerekmektedir.

Yazdığınız yazılar ne kadar ilgi çekici olur ve akıcı olursa okuyucu kitlenir o kadar fazla olur. Okuyucu kitlenizin çok olması reklamlardan daha fazla para kazanmanız anlamına gelmektedir.

9. E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

E-kitap yazmak son zamanlarda iyice yaygınlaşmıştır. Herkes bilgi birikimini yazıya dökerek sanal kitap haline getirerek satmaktadır. Sizde bilgi sahibi olduğunuz veya çalıştığınız sektör hakkında bilgileri yazıya dökerek satışa çıkartabilirsiniz. Tecrübelerinizi satmanız çok zor olmayacaktır çünkü tecrübe edinmek oldukça zordur bu yüzden bilgi sahibi olduğunuz alan ile ilgili yazılar ilgi görecektir ve buradan maddi kazanç elde etmeniz zor olmayacaktır.

10. İnstagram’dan Para Kazanmak

Son yılların en kazançlı işlerinden biri de instagram’dan para kazanmaktır. Hiç bir maliyeti olmayan bu iş evde otururken para kazanmanızı sağlayacaktır. Öncelikle içerik üretebileceğiniz ve kullanıcıların ilgisini çekecek bir alan bulmalısınız ardından bir insagram sayfası kurarak içerik üretmeye başlamalısınız.

Kaliteli ve özgün içerikler üretirseniz kitlenizi oluşturmanız çok uzun sürmeyecektir yine de bu iş için biraz sabır etmeniz gerekiyor. Kitleniz oluştuktan sonra alanınızla ilgili veya ilgisi olmayan ürünleri pazarlayarak maddi gelir elde edebilirsiniz. Kitleniz ne kadar fazla olursa ürün satmanız olarak kolay olacaktır. Kitlenizin artmasıyla markalar sizinle irtibata geçerek reklamlarını yapmanızı isteyeceklerdir. İnstagram’da ürün reklamı yaprak aylık 1000 -5000 lira arasında kazanç elde edebilirsiniz.

11. Çevirmenlik Yaparak Para Kazanmak

Çevirmenlik yaparak para kazanmak için öncelikle ana dilinizin haricinde farklı bir dil daha biliyor ve gramerine de hakim olmanız gerekmektedir. Eğer bu özelliklere sahipseniz Sadeceon, Uzmankirala ve Bionluk gibi pazar alanlarına üye olarak fiyat politikanızı belirledikten sonra müşteri arayışına çıkabilirsiniz. Çevirmenlik yaparak güzel maddi gelirler elde edebilirsiniz.

12. E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Özellikle pandemi döneminde e-ticarete olan ilgiyi çok üst seviyelere taşımıştır. İnternet üzerinden ürün satışı yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Ancak E-ticaret yapabilmek için bir çok prosedür vardır. Yasalara uygun bir şekilde yapmalısınız aksi taktirde ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. E-ticaret yapmak için bir süre tecrübe edinmelisiniz, gerekirse bunun için eğitimler alarak satış stratejisini öğrenerek maddi gelir elde edebilirsiniz.

13. Video ve Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Evde kolay para kazanma yollarından biri de video ve reklam izleyerek para kazanmaktır. Bu işin bir mobil cihaz veya bilgisayar ile birlikte internet erişimine ihtiyacınız vardır. Neobux ve Superpay gibi internet sitelerine üye olarak izlediğiniz video ve reklamlar üzerinden maddi gelir elde edebilirsiniz. Evde boş vakitlerinizde yapılacak en basit ve gelir elde edilebilecek işlerden biri de budur.

 14. İkinci El Kitap Satarak Para Kazanmak

Okuduğunuz ve artık ihtiyacınız olmayan kitapları bir kitapçıya satarak maddi gelir elde edebilirsiniz. Geçmişte kullandığınız ders kitapları veya okuma kitaplarına özellikle öğrenciler rağbet göstermektedir. Bu kitapları sosyal medya üzerinden de satışa çıkartabilirsiniz. Kitap satarak para kazanmak son zamanlarda öğrencilerin uyguladığı bir maddi gelir elde etme yöntemidir.

15. Fotoğraf Satarak Evden Para Kazanma

Fotoğraf çekerek para kazanmam denilince akla gelen ilk iş düğün fotoğrafçılığıdır. Bizim sizlere bahsedeceğimiz bu değil, düğün fotoğrafçılığı ekip gerektiren ve teknik bir çok bilgi edinilmesi gereken bir meslektir. Bizim sizlere bahsedeceğimiz fotoğraf satarak para kazanma fikri tamamen sizin poz yakalama ve yaratıcılığınızla alakalıdır. Orijinal fotoğraflar ortaya çıkartabiliyorsanız bunları stock fotoğraf sitelerinde satışa çıkartabilirsiniz. İnternet sitesi sahipleri veya şirketler bu resimlere takip olabilir sizde bu yolla para kazanırsınız.

Yukarıda bahsettiğimiz evde para kazanma yöntemlerini uygulayarak boş vakitlerinizi değerlendirerek maddi gelir elde edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir