1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Discord Ses Gitmiyor – Gelmiyor (Çözüldü) 2023

Discord Ses Gitmiyor – Gelmiyor (Çözüldü) 2023
discord ses gitmiyor sorunu çözümü

Discord, 2015 yılında kurulan topluluk kurulabilen , anlık mesajlaşma platformudur. Uygulama mesajlaşmanın haricinde grup sohbet, sesli mesaj gönderme veya görüntülü konuşma gibi imkanlarda sağlamaktadır. Sesli veya görüntülü konuşma sırasında kullanıcılar bazen Discord Ses Gitmiyor – Gelmiyor gibi şikayetlerde bulunabilmektedir. Bizde bu yazımızda Discord ses gitmiyor windows 11, Discord mikrofon sorunu, windows 10 ses gelmiyor çözümü, görünen o ki Discord mikrofonundan ses almıyor gibi hataların çözümleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Discord Ses Neden Gitmiyor – Gelmiyor ?

Discord uygulamasının kullananlar bazen ilk yüklediklerinde bazen de sonradan ses gitmiyor veya ses gelmiyor sorunu ile karşılaşmaktadır. Araştırmalarımız neticesinde Discord ses sorunu çözümü için bir kaç yönteme ulaştık ve sizlerle paylaşıyoruz.

 • Cihazınızın internet bağlantısını kontrol edin ve ardından Discord uygulamasının son sürümünün yüklü olduğundan veya herhangi bir güncelleme olmadığından emin olun.
 • Bilgisayarınızın veya cep telefonunuzun herhangi bir sürüm güncellemesinin olmadığından emin olun.
 • Discord uygulamanızın kullandığınız antivirüs programı tarafından engellenip engellenmediğini kontrol edin.

Yukarıdaki aşamaları kontrol ettiniz ve her şey tamam olmasına rağmen hala ses sorunu yaşıyorsanız sistem ses kontrolleri için aşağıdaki aşamaları deneyin.

Discord Ses Gitmiyor Sorunu Çözümü

Discord uygulaması ile grup sohbetleri, görüntülü ve sesli konuşmalar başlatabilir veya canlı yayınlar izleyebilirsiniz. Discord sesli iletişim çok sık kullanılmaktadır, dolayısıyla sorunsuz bir şekilde çalışması gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda Discord ses gitmiyor veya ses gelmiyor gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda ise aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

Cihazınızı Kapatıp Açın

Cihaz kapatıp açmak ilk duyduğunuzda ”ne alakası var” diyebileceğiniz ancak bir çok soruna da çözüm olan bir işlemdir. Bazen sistemsel sorunlardan dolayı cihazı kapatıp açmak her şeyin normal haline dönmesine olanak sağlar. Discord ses sorunu yaşadığınız bilgisayar, tablet veya cep telefonunuzu kapatıp açarak yeniden denemenizde fayda vardır.

Discord’un Sessizde Olmadığında Emin Olun

 • Discord uygulamasını sessize almadığınızdan emin olun. Bunun için hesabınıza giriş yaptığınızda sol alt köşede profil fotoğrafınızın hemen yanında bulunana mikrofon ve kulaklık simgelerinin üzerinde kırmızı çizgi olup olmadığını kontrol edin. Farkında olmadan bu kısımdan uygulamayı sessize almış olabilirsiniz ve bu şekilde sizin sesiniz karı tarafa gitmediği gibi onların sesi de size gelmeyecektir.
Discord Ses Gitmiyor

Discord uygulamanızı sessize almadığınız emin olduysanız, mikrofon ve kulaklık simgelerinin hemen yanındaki ayarlar simgesine tıklayın ve sol panelde açılan menüden aygıt ayarları sekmesine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ses ayarları yapabileceğiniz bir panel gelecektir, buradan sesler kısılmışsa eğer açarak ses sorununu çözebilirsiniz.

Discord Ses Gitmiyor Gelmiyor.

Discord Uygulama İzinleri

Discord uygulamasını eğer mobil cihazınızdan kullanıyorsanız uygulama izinleri tam olmadığında da ses gitmiyor veya ses gelmiyor gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki aşamaları yaparak mikrofon ve hoparlöre izin verip vermediğinizi kontrol edin.

 • Cihazınızdan Ayarlar uygulamasını açın.
 • Buradan Uygulamalar sekmesine tıklayın ve gelen listeden Discord uygulamasını bularak üzerine tıklayın.
 • Uygulama izinleri kısmına tıklayarak buradan mikrofon ve hoparlör kullanımına izin verilip verilmediğini kontrol edin.

Discord’u Silin Tekrar Yükleyin

Bazen sorun yaşadığımız uygulamaları silip yeniden yüklemek sorunlarımızı çözebiliyor. Cihazınızdan Discord uygulamasını silin ve yeniden resmi internet sitesinden yükleyin. Resmi internet sitesinden yükleyeceğiniz uygulama son sürüm olacaktır ve büyük olasılıkla sorununuz çözülecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir