1. Anasayfa
 2. Bilgi

Beyaz Tv Neden Çekmiyor 2023 (Çözüm)

Beyaz Tv Neden Çekmiyor 2023 (Çözüm)
beyaz-tv-neden-çekmiyor-çözüm

Beyaz tv neden çekmiyor sorusu son günlerde sıkça sorulmaktadır, bunun sebebi bazı izleyicilerin beyaz tv’yi açtıklarında sinyal yok uyarısı ile karşılaşmaları veya herhangi bir bildiri olmadan kanalın çekmiyor olmasıdır. Bizde bu yazımızda Beyaz tv neden çekmiyor 2023 ?, beyaz tv sinyal yok , beyaz tv neden yok ve frekansı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Beyaz tv son yılların en çok izlenen kanallarından biri olmayı başarmıştır. Geçmişte ses tv olarak yayın yapan kanal 2010 yılı itibari ile Beyaz tv olarak yayın hayatına devam etmektedir. Kanalda genellikle haber, spor ve magazin programları ve canlı yayınları yer almaktadır.

Beyaz Tv Çekme Sorunu

Beyaz tv bir çok vatandaş tarafından sıklıkla takip edilen bir kanaldır. Ancak son günlerde izleyiciler facebook ve twitter gibi sosyal medya sitelerinden beyaz tv’nin çekmediği ve sinyal sorunu yaşadıklarını bildirmektedir. Bazı izleyiciler ise Beyaz TV yerine farklı bir kanalın çıktığını söylemektedir. Durum böyle olunca sorun yaşayan herkes Beyaz TV frekansı 2023 şeklinde araştırmalar yapmaktadır.

frekans sorunu

Beyaz Tv Çekme Sorunu Çözümü

Beyaz TV çekme sorunu özellikle bazı illerde oldukça yaygındır. Bunun nedeni Beyaz TV sinyal gücünün düşük olmasıdır. Sinyal kalitesi zayıf olan kanallar rüzgar, yağmur ve fırtına gibi doğa olaylarından çok kolay etkilenmektedir. Beyaz tv çekmeme sorunu yalnızca çanak anten ayarı yapılarak düzelmeyecektir. Yine de frekansını kontrol edebilirsiniz. Beyaz Tv Frekansı : 12.380 Dikey (V) 27.500)

Beyaz tv 2023 frekansını kontrol ettikten sonra diğer kanalların çekip çekmediğini tekrar kontrol edin, örneğin; Kanal 7 de çekmiyorsa sorun çanak antenden kaynaklanabilir. Eğer böyleyse çanak anten sinyali azdır bu durumda bir teknik servis çağırarak yenilen ayar yaptırmanız gerekecektir.

Beyaz tv sinyal yok sorunu yaşıyorsanız eğer, Türksat uydularında 2 farklı beyaz tv bulunmaktadır, bunlardan biri Beyaz tv diğeri ise Beyaz tv hd’dir. Beyaz TV HD kanalının çekmesi için daha çok sinyal gücüne ihtiyaç vardır bu durumda normal beyaz tv açmanız gerekecektir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 8
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir