1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Başkasının TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır? (Kesin Çözüm)

Başkasının TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır? (Kesin Çözüm)
başkasının-tiktok-hesabını-kapatmak

Başkasının TikTok hesabını kapatmak için öncelikle gerçek bir gerekçeniz olması gerekir. Bir çok kişi yalnızca sevmedikleri veya bir şekilde rahatsız oldukları kullanıcıların hesaplarını kapatmak istemektedir. TikTok bunun önüne geçmek için hesap kapatma işlemini yalnızca geçerli bir sebep olduğunda yapmaktadır. Bizde bu yazımızda başkasının TikTok hesabı nasıl kapatılır ? sorunuza geçerli sebepleri yazarak cevap vereceğiz.

TikTok özellikle son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcı sayısının artması ile bir çok yasal olmayan yayınlar ve videolarda TikTok’a yüklenmektedir. TikTok yasa dışı işlemlerin önüne geçmek amacıyla belirli kurallar getirmiştir. Bu kuralları ihlal edenlerin hesapları ya kısıtlanır yada tamamen kapatılır.

TikTok Hesabı Neden Kapatılır ?

TikTok hesabı neden kapatılır sorusunun cevabını TikTok tarafından yalnızca yasal gerekçelerle hesap kapatılabilir diyerek noktalamıştır. Sevmediğiniz veya rakip olarak gördüğünüz bir yayıncının hesabını şikayet ettiğinizde gerekçenizin geçerli olması gerekir. Şikayetinizin yasal bir dayanağı veya topluluk kurallarına aykırı bir durum varsa şikayet edebilirsiniz ve gerekli kapatma işlemi de gerçekleşir.

Başkasının TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Başkasının tiktok hesabını kapatmak eğer geçerli sebepleriniz varsa oldukça kolay olur. TikTok teknik ekibi yapılan şikayetler üzerine hesapları incelemeye alır ve duruma göre cezalandırabilir. TikTok başkasının hesabını şikayet ettiğinizde geçerli bir sebebiniz varsa hesaba keşfet engeli getirebilir veya paylaşım yapma engeli getirir. Eğer şikayet edilen hesap ihlale devam ediyorsa TikTok hesabı askıya alabilir.

Peki başkasının TikTok hesabı nasıl kapatılır ? Başkasının hesabını kapatabilmeniz için aşağıdaki kurallardan birini veya bir kaçını ihlal ediyor olması gerekir. Şikayetiniz neticesinde hesap incelemeye alınır eğer gerçek bir ihlal varsa hesap çeşitli şekillerde kısıtlanır devamı halinde ise TikTok hesabı kapatılır. İşte o kurallar…

tiktok
 • Yaş Sınırı: Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi TikTok kullanmanın da bir yaş sınırı vardır. Bu yaş sınırı bir çok ülkede 13’tür. Bazı ülkelerde yaş sınırında değişiklikler olabilmektedir. 13 yaşından küçük kişilerin TikTok hesabı açması ve kullanması uygun değildir.
 • Şiddet İçerek İçerikler: TikTok aşırı şiddet içeren içeriklere kesinlikle izin vermemektedir. Bu hesapların tamamını kapatmaktadır. Eğer şikayet etmek istediğiniz hesap şiddet içeriyorsa kolaylıkla kapattırabilirsiniz.
 • Zorbalık: TikTok içerik üreticilerinin zorbalık, şiddet, taciz ve istismar içerikleri paylaşması kesin olarak yasaklanmıştır. Bu içeriklere sahip üreticilerin hesapları açılmamak üzere kapatılmaktadır.

Yukarıda yazmış olduğumuz kurallar genel sosyal medya kural ihlalleridir. Yaş sınırının altında olan kullanıcıları, aşırı şiddet, taciz, istismar vb. içerikleri paylaşan hesapları şikayet etmeniz durumunda hesap incelendikten sonra gerekli ceza kullanıcıya verilecektir. Diğer TikTok kullanım kurallarını için Buraya tıklayabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir