Ankara Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Ankara Büyükşehir tablet başvurusu nasıl yapılır, Ankara Büyükşehir belediyesi tablet başvuru formu, ABB tablet kampanyası hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Koronavirüs nedeniyle uzun süredir uzaktan eğitim verilirken, bir çok kurum kuruluş ve belediye ücretsiz tablet kampanyası başlatmıştır. Bizde bu yazımızda Ankara büyükşehir belediyesi tablet kampanyaları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Ankara Tablet Başvurusu

Ankara büyükşehir belediyesi tablet bilgisayar konusunda uzaktan eğitime çok büyük destek vermiştir. Koronavirüs sürecinde uzakta eğitim verilen şu günlerde maddi sıkıntılar nedeniyle bilgisayar veya tableti olmayan öğrenciler için Ankara büyükşehir belediyesi müthiş bir çaba göstermiş ve binlerce öğrencinin derslerinden geri kalmaması için tablet dağıtımı yapmıştır.

Mili eğitim bakanlığı tarafından başlatılan kampanyalarda tablet için başvuru kabul edilmemektedir. Tablet başvurusu yalnızca özel kişi ve özel kurum ve kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir. Ankara büyükşehir belediyesi ve milli eğitim bakanlığı tarafından dağıtılan tabletler ailelerin gelir durumu, ailedeki çocuk sayısı ve özel eğitime devam etmesi gibi  durumlar göz önünde bulundurularak verilmektedir.

Büyükşehir belediyesi tablet başvurusu kabul etmeyerek devlet ve belediyede kayıtlı sosyal yardım alan aileler incelenerek ihtiyacı olan ailelere tablet verilmektedir. Bunun sebebi ise başvurularda suistimal imkanı çok fazladır, sosyal yardım alan ailelere araştırılarak yardım edildiği için yine aynı verilere göre tablet dağıtımı yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Sultanbeyli Belediyesi Tablet Başvurusu

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesindeki bilgisayarları randevu sistemi ile düzenleyerek öğrencilerin kullanmasını sağlamıştır. ABB Başkanı Mansur Yavaş Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, belediyeye bağlı 47 birimde bulunan toplam 869 bilgisayar ihtiyaç sahibi öğrencilerin kullanımına olanak sağlanacaktır. Yavaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Belediyemize bağlı 47 birimde toplam 869 bilgisayarın yer aldığı ve salgın tedbirlerinin gözetileceği çalışma alanları hazırladık. Pandemiden ekonomisi olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerimizin evlatlarına öncelik vererek randevu ile hizmete açacağız.”

Son Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021

27 YORUMLAR

  1. İki cicugum var dersleri cok iyi ama bir telefon var ikisi giremiyor derslerinden kalmalarını istemiyorum sizden destek bekliyorum

    • İki çocuğum var birisi ortaokul 7.sinifta 8.sinifa geçecek evde ınternet yok telefonun ınternet ile bağlanıyor çocuğum faturam cok yükseldi maddi durumum mahvoldu telefonum ekrani kırık görünmüyor ekran doğru düzgün ekran yaptırmak için 350 tl istediler tablet istiyorum lütfen binanın yönetim dairesinde oturuyorum zorla geçiniyorum tespit edip araştırabilirsiniz bilgilerimi yalvarırım yardim edin

  2. Okula giden 2cocuğum var biri 7.sınıf biri3. Sınıf
    Canlı derslere katılamıyorlar tablet istiyoruz
    İnternetimiz yok telefondan biri canlı derse girse digeri kalıyor cep internet kısa zamanda bitiyor sonra 2side canlı derse giremiyor lütfen tablet istiyoruz

  3. Baskanim 2 tane cocugum okulla gidiyor canli derse girmeleri icon taplet istiyoruz ben insaatlarda calisiyorum kirada oturuyom taplet alacak durumum yok sizden cocuklarim icin taplet istiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz