Ankara Büyükşehir Belediyesi Tablet Başvurusu

Ankara Büyükşehir tablet başvurusu nasıl yapılır, Ankara Büyükşehir belediyesi tablet başvuru formu, ABB tablet kampanyası hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Koronavirüs nedeniyle uzun süredir uzaktan eğitim verilirken, bir çok kurum kuruluş ve belediye ücretsiz tablet kampanyası başlatmıştır. Bizde bu yazımızda Ankara büyükşehir belediyesi tablet kampanyaları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Ankara Tablet Başvurusu

Ankara büyükşehir belediyesi tablet bilgisayar konusunda uzaktan eğitime çok büyük destek vermiştir. Koronavirüs sürecinde uzakta eğitim verilen şu günlerde maddi sıkıntılar nedeniyle bilgisayar veya tableti olmayan öğrenciler için Ankara büyükşehir belediyesi müthiş bir çaba göstermiş ve binlerce öğrencinin derslerinden geri kalmaması için tablet dağıtımı yapmıştır.

Mili eğitim bakanlığı tarafından başlatılan kampanyalarda tablet için başvuru kabul edilmemektedir. Tablet başvurusu yalnızca özel kişi ve özel kurum ve kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir. Ankara büyükşehir belediyesi ve milli eğitim bakanlığı tarafından dağıtılan tabletler ailelerin gelir durumu, ailedeki çocuk sayısı ve özel eğitime devam etmesi gibi  durumlar göz önünde bulundurularak verilmektedir.

Büyükşehir belediyesi tablet başvurusu kabul etmeyerek devlet ve belediyede kayıtlı sosyal yardım alan aileler incelenerek ihtiyacı olan ailelere tablet verilmektedir. Bunun sebebi ise başvurularda suistimal imkanı çok fazladır, sosyal yardım alan ailelere araştırılarak yardım edildiği için yine aynı verilere göre tablet dağıtımı yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  İBB Tablet Başvurusu Yap

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır

Ankara Büyükşehir Belediyesi, belediye bünyesindeki bilgisayarları randevu sistemi ile düzenleyerek öğrencilerin kullanmasını sağlamıştır. ABB Başkanı Mansur Yavaş Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, belediyeye bağlı 47 birimde bulunan toplam 869 bilgisayar ihtiyaç sahibi öğrencilerin kullanımına olanak sağlanacaktır. Yavaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Belediyemize bağlı 47 birimde toplam 869 bilgisayarın yer aldığı ve salgın tedbirlerinin gözetileceği çalışma alanları hazırladık. Pandemiden ekonomisi olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerimizin evlatlarına öncelik vererek randevu ile hizmete açacağız.”

Son Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz