1. Anasayfa
 2. Oyunculuk Başvurusu

Anadolu-Meslek-Çok Programlı liseler açılıyor mu ?

Anadolu-Meslek-Çok Programlı liseler açılıyor mu ?
meslek-liseleri-anadolu-liseleri-çok-programlı-liseler-açılıyor-mu

Liseler açılıyor mu, Anadolu liseleri açılıyor mu, meslek liseleri açılıyor mu 2021 ? çocuk programlı liseler açılıyor mu ? liseler ne zaman açılıyor soruları günün sıkça sorulan soruları arasında yer alıyor. Milli eğitim bakanlığının yaptığı açıklama sonrasında tüm öğrenciler merakla hangi liseler açılıyor sorusunu sormaya başladı. Bizde bu yazımızda açılan liseler ve en zaman açılacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

Okulların açılması hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama sonrasında öğrenciler, okullar açılıyor mu ? liseler ne zaman açılacak ? orta okullar ne zaman açılacak diye merakla araştırma içerisine girdiler. İşte meslek İşte mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri hakkında merak ettikleriniz tüm soruların cevabı..

Okullar Ne Zaman Açılacak ?

Bakan Selçuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Salgının seyrine göre okul risk değerlendirmesi yapılarak okulları açma konusunda ilin kendi koşulları içerisinde gerekli adımları atabilmesi için gerekli adımları atıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart’tan itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerinde yüz yüze eğitime geçilmesine karar verdi. Bu kapsamda, tüm sınıf seviyelerinde uygulamalı dersler okullarda yüz yüze yapılacak.

hangi liseler 1 martta açılıyor

Lise9, 10, 11. sınıflar okula ne zaman başlayacak ?

Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği sorular ise lise 9 10 ve 11 sınıflar okula başlayacak mı sorusudur. Bu soruya Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk mesleki ve teknik liseler, anadolu liseleri, çocuk programlı liseler, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait mesleki uygulama derslerini yüz yüze görmeye başlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanı yaptığı açıklamada okulların kaç gün açık kalacağı hakkında detaylı bilgi vermedi bu bilginin önümüzdeki günlerde açıklanması beklenmektedir.

1 Martta Hangi Okullar Açılıyor ?

Yüz yüze eğitime kademeli geçişin ikinci aşaması 1 Mart’ta başlayacak. Aynı tarihte, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile ilkokullarda yüz yüze eğitime başlanacak. Çok programlı liseler, Anadolu liseleri, mesleki ve teknik liseler, spor liseleri ve güzel sanatlar liseleri mesleklerine ait uygulamalı dersleri okulda yüz yüze göreceklerdir.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart’tan itibaren liselerde yüz yüze eğitimin haftada en az 16, en fazla 24 saat olacağını bildirdi. Liselerde birinci dönem yapılamayan sınavlar, 1 Mart’tan itibaren 2 haftayı geçmeyecek şekilde yüz yüze planlanacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir