1. Anasayfa
 2. İş Başvurusu

Almanya İş Başvurusu 2023

Almanya İş Başvurusu 2023
almanyaisbasvurusu2020

Yurt dışında çalışmak hemen herkesin hayalidir. Özellikle Türklerin yoğun olduğu Almanya’ya gitmek bir çok kişinin aklında vardır. Ancak dil bilmeden gitmek herkesin aklına soru işareti getiriyor ve gitmekten vazgeçebiliyorlar. Bizde bu yazımızda Almanya iş başvurusu ve işçi alımı. Almanya güncel iş ilanları ve Almanya’da çalışma imkanları, şartları hakkında sizlere detaylı bilgiler sunacağız.

Almanyada Çalışmak

Almanya’da çalışmak için ilk yapmanız gereken make-it-germany isimli web sayfasında bulunan iş ilanlarını listelemeniz gerekmektedir. Bu sitenin dili Almanca ve İngilizce’dir. Maalesef Türkçe desteği yoktur. Bu site Almanya hükümetince hazırlanmış resmi bir sitedir. Almanya’da iş arayanlar ve Almanya’da çalışmak isteyenler bu site üzerinden açık iş pozisyonlarını görebilirler.

Bu sitede yer alan pozisyonları inceledikten sonra gerekli şartlara uyup uymadığınız tespit ederek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Almanya’da bulunan açık iş pozisyonlarının daha çok hasta bakıcılığı, temizlikçi ve kaynakçı gibi olduğunu söyleyebiliriz.

Bu işler oldukça rağbet görüyor ve genelde bu iş alanlarına oldukça fazla eleman alımı yapılıyor. Başvurularınızı yapmadan önce koşulları dikkatli incelemeniz gerekiyor çünkü her mesleğin altında yüksek okul ve Üniversite mezunu şeklinde not düşülmüş. Yani en az yüksek okul mezunu değilseniz iş bulmanız oldukça zor olacaktır.

Bu site üzerinden kafanıza yatan bir iş oldu ve başvurunuzu yaptınız. Eğer firma ile iş konusunda anlaşırsanız mavi kart almanız gerekiyor. İş anlaşması yaptığınız fabrikada çalışmaya başladıktan sonra mavi kart başvurusu yapabilirsiniz ve bu tarihten itibaren 33 ay geçtiğinde Almanya’da oturma izni alırsınız. Almanya’da çalışmak için ayrıca Türkiye’den vize almanız şarttır. Çalışma vizesini İstanbul ve büyük illerde bulunan Alman temsilciliklerinden alabilirsiniz.

Süreç Nasıl İşliyor?
Öncelikle yapmış olduğunuz başvurunun onaylanması gerekiyor. Almanya’da ki şirket başvurunuzu onayladığına dair size belge veriyor. Sizde bu belgeyi Türkiye’de bulunan Almanya temsilciliklerine veriyorsunuz. Çalışacağınız iş alanını, çalışma şartlarını ve işin tam olarak ne olduğunu açık bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Almanya Çalışma Bakanlığı, yapacağınız başvuruyu onayladığında Almanya’da işçi, personel olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Almanya iş ilanları ve Almanya iş başvurusu için TIKLAYIN

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir