1. Anasayfa
 2. Haberler

Afganistan (Taliban) Yeni Arabası Mada 9 (Resimli)

Afganistan'ı tamamen ele geçiren Taliban, ülkenin ilk süperspor arabasının prototipini tanıttı ve sunuma katıldı. İşte Taliban'ın yeni otomobili Mada 9 hakkında tüm detaylar...

Afganistan (Taliban) Yeni Arabası Mada 9 (Resimli)
afganistan-yeni-arabasi-mada-9

Taliban 25 yıldır ülkenin büyük bir kısmını işgal altında tutmuş ve geçtiğimiz eylül ayında tamamını ele geçirerek Dünya basınında geniş yankı bulan kararlara imza atmıştı. Son gelişmeler ise oldukça dikkat çekici, Taliban ülkenin ilk süperspor arabası olan Mada 9‘u tanıttı. Bizde bu yazımızda Taliban yeni arabası Mada 9, Afganistan yeni arabası Mada 9 özellikleri hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Taliban Yeni Arabası Mada 9

Taliban yetkilileri Mada 9 isimli yeni süperspor otomobilin ilk prototipinin tanıtıldığı ve fotoğraf çekimlerinin yapıldığı organizasyona katıldı. Afganistanlı mühendisler tarafından geliştirilen Mada 9, 2024 yılı ilk haftasında seri üretime hazır hale getirilecek. Yetkililer aracın 5 yıllık bir süreç sonunda son halini aldığını ve hükümetinde bu üretime destek sağladığını bildirdi.

Afganistan’ın yeni otomobili Mada 9 , Bugatti Chiron modeline oldukça çok benziyor. Yetkililer aracın teknik özellikleri hakkında bir bilgi vermezken, motorun içten yanmalı olduğu öngörülmektedir. Aracın farklı marka spor araçlara benzeyen bir çok yönü olsa da, özgün olan bir çok tasarımsal detayı da bulunmaktadır.

Mada 9 Afganistan Navavari Teknik ve Mesleki Eğitim Merkezi tarafından şuan ki görünümünü elde etmiştir. Yeni aracın üretiminde şuanda herhangi bir otomotiv şirketi bulunmamaktadır. Aracın resimleri ve sürüş videosunu yazımızın devamında bulabilirsiniz. İşte Afganistan’ın yeni arabası Mada 9…

Afganistan Yeni Otomobili Mada 9

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir